Pielęgnacja skóry a demakijaż

Demakijaż i oczyszczanie – dlaczego są tak ważne w pielęgnacji cery? Trzeba sobie zdawać sprawę, że każdy typ cery potrzebuje innej pielęgnacji. Proces z użyciem kosmetyków pielęgnacyjnych może być nie tylko zabiegiem, ale również chwilą relaksu, podczas której można skupić się tylko na sobie. Kontroluj daty ważności kosmetyków (zarówno do pielęgnacji jak i kolorowych) i wyrzucaj te, których termin minął. Dawniej dostępny był tylko w formie kamienia, dzisiaj dostępny jest zarówno w tradycyjnej kostce, jak i w sztyfcie. Ich zadaniem jest poprawa jakości cery poprzez odświeżenie żywych komórek naskórka, rozjaśnienie oraz przygotowanie skóry na dalszą pielęgnację w postaci podania składników aktywnych w formie serum czy maski. Jakich składników kremu szukać? Tu kluczem jest regularny peeling, który złuszcza martwy naskórek oraz wybór odpowiedniego kremu. To idealny zabieg do cery dojrzałej, który widocznie odmładza, wyrównuje koloryt, dotlenia i ujędrnia nawet bardzo mocno zwiotczałą skórę – tłumaczy Nadina Milka-Dietrich z Fiuu Fiuu Day Spa. Nie wycieraj rąk mocno ręcznikiem – takie działanie dodatkowo, mechanicznie uszkodzi skórę.

Skóra wrażliwa nadmiernie reaguje na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych ze względu na zwiększoną przepuszczalność bariery naskórkowej, co wywołuje stany zapalne.
Oprócz tego ma działanie złuszczające, przeciwzapalne i antybakteryjne. Dlatego jesienią zwracamy uwagę na rewitalizację cery – oprócz systematycznej, codziennej pielęgnacji twarzy i ciała opartej o dogłębne oczyszczanie skóry oraz nawilżanie – warto sięgnąć po serum, które dostarczy bogactwa substancji aktywnych i pobudzi skórę do regeneracji, dzięki czemu stanie się przyjemnie miękka i gładka w dotyku a także nabierze promienności! Intensywnej pielęgnacji jesienią wymaga przede wszystkim skóra wrażliwa. Tak częste stosowanie środków higienicznych może spowodować, że skóra dłoni będzie sucha i podrażniona. Oczywiście sucha skóra jest niewielką ceną jaką płacimy za kluczowy środek do ochrony przed zakażeniem koronawirusem i zachorowaniem na Covid-19. U pracowników ochrony zdrowia, którzy wielokrotnie myją i dezynfekują ręce w ciągu dnia stwierdzono wyższą wartość TEWL, nasilony rumień i suchość skóry dłoni. W ciągu pierwszych 3 lat nowe skóry należy pielęgnować środkiem Leder Versiegelung. 3. Witamina C uszczelnia naczynia krwionośne dzięki czemu zmniejsza zaczerwienienia skóry oraz zapobiega powstawaniu nieestetycznych teleangiektazji („pękniętych naczynek” – skóra naczynkowa).