kosmeter@kosmeter.pl +123 456 7890

Jak wykonać strobing?

Strobing, czyli rozświetlenie odpowiednich partii twarzy, od lat jest dobrze znane fotografom. Obecnie mierzą się z nim także makijażyści. Strobing to aktualnie najmodniejszy rodzaj makijażu. Jak prawidłowo go wykonać? Radzi wizażystka Melkior Professional, Katarzyna Duszyńska.

Strobing to makijaż idealny dla miłośniczek naturalnego, promiennego wyglądu. Może być również wspaniałą bazą makijażu wieczorowego.
Od czego zacząć strobing?

Aby uzyskać efekt promiennej i wypoczętej cery, należy sięgnąć po rozświetlającą bazę. Dobrym wyborem jest 13102 Make-Up Base Melkior Professional, ponieważ nie tylko efektownie rozświetla, ale i zmniejsza widoczność porów. Po równomiernych nałożeniu bazy, pora na podkład wyrównujący koloryt skóry. Musi być delikatny i aksamitny. – Mogą to być kremy BB, CC, jednak ja chętniej sięgam po lekkie, rozświetlające podkłady Defining Foundation – mówi Katarzyna Duszyńska. Są dostępne aż w 7 kolorach, łatwo je zatem dopasować do tonacji cery.
Krok decydujący

Po nałożeniu podkładu czeka nas najważniejszy etap, który stanowi kwintesencję strobingu – aplikacja rozświetlacza, który powinien tworzyć efekt jasnej, jakby mokrej tafli na wybranych partiach twarzy. – Nie ma mowy o połyskujących drobinkach – kontynuuje Katarzyna Duszyńska. – Te dawno wyszły z mody. To musi być naturalne rozświetlenie. Do tego celu z czystym sercem polecam puder rozświetlający 13801 Winter Glow Melkior Professional. Daje naprawdę niezwykły efekt. Nakładamy go przede wszystkim tam, gdzie na naszą twarz pada najwięcej naturalnego światła, czyli szczyty kości policzkowych, łuk kupidyna – co optycznie powiększy nam usta, czubek nosa, centralną część czoła, wewnętrzne kąciki oczu. Rozświetlacz można również zaaplikować tuż pod łukiem brwiowym.

­– Pamiętajmy, że efekt ma być subtelny i delikatny. Nie nakładajmy rozświetlacza w zbyt dużej ilości. To, co najważniejsze w strobingu, to naturalnie rozświetlona i wypoczęta skóra twarzy – kończy wizażystka marki Melkior Professional.