kosmeter@kosmeter.pl +123 456 7890

Pielęgnacja włosów zimą

Elektryzowanie, puszenie się, łamanie i nadmierne wypadanie włosów nie jest Ci obce? Kilka prostych wskazówek pielęgnacyjnych pozwoli Ci zapomnieć o tym zimowym koszmarze!

Wiele z nas już pierwszego dnia kalendarzowej jesieni ma chęć włożyć czapkę, którą zdejmie dopiero wiosną. Zimowe temperatury tym bardziej sprawiają, że nie chcemy rozstawać się z nakryciem głowy. Puszące się, wypadające i elektryzujące włosy, nierzadko zamieniają się w kobiecy koszmar. Bo jaki jest sens układać je przed wyjściem, skoro w kontakcie z deszczem, wiatrem, a nawet mrozem znów będą nadawały się jedynie do związania? Znamy kilka sposobów na piękną fryzurę, której nie zepsuje żadna wichura!
Moc i zdrowie włosa od nasady

Choć zazwyczaj mówi się o pielęgnacji włosów, pamiętaj również o skórze głowy. Bardzo często ona i osadzone w niej cebulki są źródłem problemów z fryzurą. Nieodpowiednia pielęgnacja może ją podrażniać, przez co wydziela więcej sebum lub powoduje zmiany skórne. Tym samym włosy szybciej się przetłuszczają i brakuje im objętości. Dlatego też zmianę nawyków w dbaniu o włosy zacznij od ich nasady. Sprzymierzeńcami będą wcierki, np. z kozieradki, maski witaminowe oraz preparaty wzmacniające cebulki włosów.
Woda dla włosów

Gdyby posądzić włosy o jakiś nałóg, na pewno byłby związany z piciem. Mowa oczywiście o dobroczynnych substancjach, które pozwolą utrzymać je w dobrej kondycji. Tak naprawdę przez cały rok powinnaś pamiętać o ich odpowiednim nawilżeniu. Jednak jesienią i zimą możesz zrobić coś więcej. Podkręcone do czerwoności grzejniki nie pozwalają nam zmarznąć, lecz jednocześnie wysuszają skórę i włosy. Ustaw na grzejniku miseczkę z wodą. Dzięki temu zadbasz o odpowiednią wilgotność otoczenia.
Przeproś się z silikonami

Na co dzień dbasz o włosy jak maniaczka i na pewno wiesz, że unikanie silikonów im służy. Jesienią i zimą przeproś się z nimi. Silikony uchronią włosy przed utratą wody oraz uszkodzeniami związanymi z ocieraniem się o czapki i szaliki ze sztucznego tworzywa. Możesz to zrobić jedynie od połowy włosów. Dzięki temu włosy nie będą się elektryzować i zachowają kondycję do wiosny.
Przykładowe produkty do pielęgnacji włosów

Dzięki kilku prostym zmianom w pielęgnacji włosów przetrwasz ten ciężki czas. Zacznij już dziś i ciesz się piękną fryzurą przez cały rok! Poniżej znajdziesz kilka produktów, które pomogą Ci w codziennych rytuałach.