Zgłoś kosmetyk

Zasady zgłaszania i oceniania produktów w wortalu Kosmeter.pl

 1. Kosmetyk należy zgłaszać przez formularz dostępny w menu, w zakłdce "Dodaj kosmetyk".
 2. Zgłaszając kosmetyk upewnij się, że nie figuruje na liście opublikowanych produktów.
 3. Jeżeli dany kosmetyk został wcześniej opublikowany przez innego użytkownka, możesz wydać o nim opinię.
 4. Przed zgłoszeniem produktu sprawdź dokładnie jego nazwę oraz zweryfikuj ją z informacjami podanymi przez producenta. Marki zmieniają nazwy, design opakowania a nawet składy. Może to sprawić, że oceniany przez Ciebie produkt nie jest tym samym, który aktualnie sprzedaje producent.
 5. Jeżeli na opakowaniu zgłaszanego przez Ciebie produktu jest podany jego skład, wpowadź go do formularza.
 6. Jeżeli na naszej liście nie znalazłeś któregoś ze składników, przejdź do następnego z listy INCI, podanej przez producenta.
 7. Upewnij się, że zgłaszany przez Ciebie produkt jest wciąż dostępny w sprzedaży.
 8. Sprawdź dokładną nazwę marki, producenta oraz kraj pochodzenia kosmetyku.
 9. Jeżeli zgłaszany przez Ciebie kosmetyk jest produktem z tzw. „kolorówki”, w polu "Twoja recenzja" określ, który odcień był przez Ciebie używany podając kolor / nazwę koloru zastosowaną przez producenta (np. brązowy cień do powiek, nazwa: „brown sugar”).
 10. Jeżeli na naszej liście nie znalazłeś odpowiedniego koloru, nazwy producenta bądź nazwy marki, dodaj brakujące informacje w polu "opis producenta". Redakcja doda wtedy odpowiednie dane do listy.
 11. Określ gramaturę i cenę regularną produktu.
 12. Podaj opis produktu opublikowany na opakowaniu bądź na stronie internetowej producenta.
 13. Podaj cechy produktu, odpowiadające jego funkcji (np. nawilżanie, regeneracja, odżywianie, oczyszczanie)
 14. Twoja opinia o produkcie powinna być rzetelna. Dlatego zanim podzielisz się swoim zdaniem o produkcie, dokładnie go przetestuj, zwróć uwagę na wady i zalety. Pamiętaj, by wspomnieć o jego wydajności, efektach, które daje, trwałości, opakowaniu, wygodzie użytkowania i innych ważnych Twoim zdaniem cechach. Spróbuj zapamiętać, jak długo dany produkt był używany (ramy stosowane przy większości produktów to co najmniej 1 miesiąc i co najmniej jedno opakowanie). Niektóre kosmetyki powinny być stosowane przez dłuższy czas, by efekt ich stosowania był widoczny. Inne, jak np. kosmetyki kolorowe, których efekt działania jest widoczny od razu po zastosowaniu, mogą zostać zgłoszone po krótszym czasie użytkowania.
 15. Nie wydawaj opinii na podstawie stosowania próbek.
 16. Pamiętaj, że stosowanie kosmetyków nieodpowiednich dla potrzeb Twojej skóry (jej rodzaju i wieku) i włosów, może stworzyć mylną opinię. Dlatego unikaj oceniania takich produktów.
 17. Zadaj sobie pytanie, czy obietnice dane przez producenta zostały spełnione. Nie oczekuj cudów. Kosmetyk nie spełni oczekiwań, w kierunku których nie został stworzony. Maskara pogrubiająca nie musi podkręcać rzęs, a szampon dodający objętości nie musi usuwać łupieżu.

UWAGA!

Redakcja zastrzega sobie prawo do niepublikowania recenzji, które są niezgodne z powyższymi wytycznymi, łamią zasady netykiety i postanowienia regulaminu.