Artykuł

Pielęgnacja włosów latem Pielęgnacja

#czego nie lubią włosy#jak dbać o włosy latem#jak dbać o włosy na plaży#letnia pielęgnacja włosów#pielęgnacja włosów latem#pielęgnacja włosów na plaży

Latem nie tylko skóra narażona jest na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Podczas letniej pielęgnacji, musisz pamiętać także o delikatnych włosach. Zapewnij im odpowiednią ochronę!

Lato to ciężki czas dla twoich włosów. Oprócz promieniowania słonecznego, czyha na nie wiele innych pułapek. Wiatr, słona woda, piasek. Przez to fryzura traci blask, staje się łamliwa i sucha. Dlaczego tak się dzieje? Pod wpływem wysokiej temperatury otwierają się łuski włosa. Promienie UV niszczą białka wchodzące w skład kory włosa, a zanieczyszczenia dostają się do jego wnętrza. Aby temu zapobiec, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów oraz ich ochronie.

Czapkę włóż!

Nakrycie głowy to must have podczas upałów. Ochroni wrażliwą skórę głowy i włosy, a także zmniejszy ryzyko powstania udaru. Kup modny kapelusz lub czapkę z daszkiem i traktuj ją jako część stylizacji. Będziesz świetnie wyglądać, a do tego zabezpieczysz delikatną strukturę włosów.

Modne fryzury na lato

Już dziś możesz zacząć przeczesywać internet w poszukiwaniu najmodniejszych w tym sezonie fryzur. Upięcie ochroni większość włosów przed promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami, ponieważ jedynie część z nich będzie na nie wystawiona. Piękna i zdrowa, o to właśnie chodzi!

Panna z suchą głową

Zmartwię cię, miejska plaża to nie ta ze „Słonecznego Patrolu”. Nie musisz, a nawet nie powinnaś, kąpać się w pełnym makijażu i z rozpuszczonymi włosami. Po wyjściu z wody, z mokrą fryzurą, możesz wyglądać niezwykle ponętnie, jednak lepiej żebyś nie wystawiała jej na działanie słońca. Włosy tego nie lubią, ponieważ odparowujesz z nich całą wilgoć, dostarczając jednocześnie zanieczyszczeń. Przez to mogą być suche, szorstkie i podatne na wypadanie lub łamanie.

Nawilżanie włosów latem to podstawa

Włosy musisz nawilżać przez cały rok, jednak latem szczególnie o tym pamiętaj. Kąpiel w słonej lub chlorowanej wodzie nie jest tym, co lubią. Zadbaj więc o dokładne spłukanie szkodliwych substancji i oczyszczeniu skóry i włosów. Na koniec połóż odżywkę. Twoja fryzura potrzebuje dużo nawilżenia. Przynajmniej raz w tygodniu zafunduj jej maskę lub zadbaj o regularne olejowanie. Każdorazowo zabezpieczaj także końcówki, to uchroni włosy przed zniszczeniem.

Pokarm dla włosów

Podobno jesteśmy tym, co jemy i nie chodzi tu o ciasteczka! Zdrowe odżywianie i odpowiednio zbilansowana dieta ma wpływ na kondycję włosów. Latem nie trudno o świeże produkty, skorzystaj z tego dobrodziejstwa. Zielone warzywa, takie jak brokuł czy szpinak, zawierają dużo żelaza oraz witaminy A i C. Zadbaj też o pojawienie się w diecie składników zawierających cynk, selen oraz kwasy omega-3. Dzięki temu twoje włosy będą gęste, lśniące i nie będziesz narzekała na ich wypadanie.

Filtry UV również dla włosów

Dopełnieniem pielęgnacji będzie także zastosowanie preparatów z filtrem UV. Nie obciążają włosów, które będą ci wdzięczne za dodatkową ochronę. Tego typu kosmetyki, poza filtrem UV, powinny zawierać składniki nawilżające. Szukaj w nich więc olejków i witamin. Wysoka temperatura sprawi, że dobroczynne substancje przedostaną się do wnętrza włosów.

Rossmann, Sun Ozon, Spray ochronny do włosów - 7zł

L'Oreal, Solar Sublime, Spraw odżywczo-ochronny na lato z filtrem UV - 35zł

Wella, SP After Sun UV Protection Spray - 38zł

Goldwell, Dualsenses Sun Reflects Leave-in protect, Spray ochronny, nawilżający do włosów - 34zł

 

Komentarze