Artykuł

Masaż bańką chińską – sposób na cellulit Pielęgnacja

##gdzie kupić bankę chińska#jak się pozbyć cellulitu#jak wykonać masaż bańką chińską#masaż banka chińską sposób na cellulit#na czym polega masaż bańką chińską

Masaz bańką chińską stał się domowym sposobem na walkę z cellulitem. Jest niedrogi i szybko przynosi efekty. Jak go wykonać i na czym polega?

Cellulit dotyczy 80 % kobiet. Niewłaściwa dieta, niewielka ilość pitej wody, zmiany hormonalne, brak ruchu, a nawet stres. To jedne z przyczyn powstawania skórki pomarańczowej. I nie dotyczy jedynie kobiet mających problemy z wagą.

Jedną z metod walki z cellitem jest masaż bańką chińską. Chociaż nie jest on nową metodą, dopiero niedawno wkroczył w domowe zacisza. Jeszcze trzy lata temu mogłyśmy poddawać się mu wyłącznie w gabinetach kosmetycznych.

Bańki chińskie wykorzystywane do masażu nie tylko wspomagają walkę z cellulitem. Mogą także zmniejszyć widoczność rozstępów. Do tego zabieg odpręża i jest stosowany w terapiach leczenia schorzeń kręgosłupa. Zabieg przede wszystkim przyspiesza przemianę materii, co oznacza, że tłuszcz spala się szybciej.

Jak to działa?

Bańki chińskie są łudząco podobne do tych, które w dzieciństwie stawiano nam w trakcie przeziębień i grypy. Różni je wielkość i materiał z którego zostały wykonane. Te chińskie są lżejsze. Zrobione są z gumy bądź silikonu, do tego mają różne średnice. Sposób działania bańki ńskiej jest zbliżony do tej szklanej. Działa na zasadzie zasysania skóry, czego efektem jest rozbijanie złogów tłuszczu. W aptekach a także sklepach internetowych dostępne są bańki w zestawach po około 4 sztuki różnej wielkości. Ceny baniek chińskich rozpoczynają się od około 30 zł za opakowanie.

Dostosuj wielkość bańki do partii ciała, którą chcesz masować oraz do dłoni – tak by było ci wygodnie. Bańkę zanurz w ciepłej wodzie, a po wyciągnięciu wgnieć jej uchwyt wypychając powietrze. W ten sposób „zasysasz” ją na skórze. Gdy będziesz mocno dociskać bańkę do skóry, stworzy się podciśnienie zasysające tkanki.

Jak wykonać masaż bańką chińską?

Masaż bańką chińską wykonujemy na oczyszczonym ciele. Wystarczy prysznic, ale nie zaszkodzi, jeżeli połączysz go z peelingiem ciała. Przyda Ci się oliwa, olej arganowy bądź inny olejek, który nadaje się do masażu bądź ma przeznaczenie antycellulitowe lub ujędrniające. Nie nastawiaj się na subtelne doznania. Masaż nie należy do najprzyjemniejszych, ale pierwsze efekty są widoczne już po kilku zabiegach.

  • Przygotuj garnek z ciepłą wodą (około 40 stopni Celsjusza). Będzie potrzebny do rozgrzania bańki.
  • Na patrię ciała, którą chcesz poddać działaniu bańki chińskiej nałóż kosmetyk ułatwiający poślizg (oliwka, olejek)
  • Masaż wykonuj okrężnymi ruchami oraz z góry na dół. Aby nie wywołać siniaków, powinnaś wykonywać ruchy bez przerwy.
  • Masaż każdej partii ciała ma trwać około 5 minut. Wykonuj go co około 2-3 dni.

 

Pamiętaj, że bez ćwiczeń, regularnego i odpowiedniego nawadniania organizmu oraz zdrowej diety, żaden masaż nie zniszczy cellulitu. Zabiegi z bańką chińską mogą wspomóc walkę ze skórką pomarańczową, ale stosowanie jedynie ich wydłuży czas potrzebny na pozbycie się jej.

 

 

Komentarze