Artykuł

Jak pielęgnować szyję i dekolt? Pielęgnacja

#jak pielęgnować szyję i dekolt#kosmetyki do szyi i dekoltu#pielęgnacja szyi i dekoltu#składniki kremów do szyi i dekoltu#zasady pielęgnacji szyi i dekoltu
Cechy:
#fotoochrona

Autor

Agata Dragun
Agata Dragun

Szyja i dekolt to najczęściej pomijane miejsca w codziennej pielęgnacji. Powinnaś o nie dbać, ponieważ mogą brutalnie zdradzać lub zawyżać twój wiek. Co robić, by zawsze wyglądały młodo?

Pamiętasz o codziennej pielęgnacji twarzy, ciała i włosów, ale szyję i dekolt traktujesz po macoszemu. Wklepując balsam do ciała, zahaczasz o biust i dekolt, jednak robisz to mechanicznie. Nie stosujesz specjalnej pielęgnacji do tych wrażliwych części ciała, a to błąd.

Skóra szyi i dekoltu jest cienka i delikatna. Te partie ciała charakteryzują się tym, że nie ma w nich zbyt wielu gruczołów łojowych, przez co szybciej się przesuszają. Mają również tendencję do szybszego wiotczenia ze względu na niewielką ilość włókien kolagenowych. Wszystko to powoduje powstawanie zmarszczek, które brutalnie zdradzają lub zawyżają twój wiek. Pora zadbać o szyję i dekolt!

Pielęgnacja szyi i dekoltu

Niestety, delikatna skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Bądź troskliwa, a odwdzięczy ci się wieloletnim pięknym wyglądem. Jak to zrobić?

 1. Nie używaj perfum na podrażnioną skórę.
 2. Używaj kremów z filtrem podczas opalania. To bardzo ważne, ponieważ delikatna skóra jest najbardziej narażona na szkodliwe promieniowanie UV, a tym samym na poparzenia.
 3. Regularnie wykonuj peeling. Najlepszy będzie delikatny, drobnoziarnisty lub enzymatyczny.
 4. Nie stosuj perfum na podrażnioną skórę. Możesz spowodować, że delikatne miejsca będą się dłużej goiły. Istnieje także ryzyko wystąpienia przebarwień.
 5. Używaj odpowiednią ilość kremu. Jaka jest odpowiednia? Taka, po której dłonie będą swobodnie wędrować po szyi i dekolcie.
 6. Regularnie nawilżaj. Nawet kilka razy dziennie! Przez stosunkowo niewielką ilość gruczołów łojowych skóra w tych miejscach ma problem z utrzymaniem wody.
 7. Używaj maseczek nawilżających. Stosujesz je na twarz, nie skąp ich również pobliskim partiom ciała. Zobaczysz, jakie będą gładkie!
 8. Wykonuj regularny masaż. Skórę dekoltu masuj okrężnymi ruchami w kierunku twarzy. Z szyją postępuj tak samo. Masaż ma poprawić krążenie i uelastycznić skórę.
 9. Stosuj natryski. Pod prysznicem zlewaj szyję i dekolt naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą. Ten zabieg wpłynie na poprawę elastyczności skóry.
 10. Przed kąpielą oczyszczaj skórę płynem micelarnym. Rób to dokładnie tak, jak w przypadku twarzy. Na szyi i dekolcie również zbierają się zanieczyszczenia, które należy dokładnie usunąć. Po umyciu się możesz przetrzeć szyję i dekolt tonikiem, następnie nałożyć krem.
 11. Pod prysznicem nie używaj ostrych gąbek. Możesz przez nie podrażnić skórę. Szyję i dekolt myj dłonią.

Kosmetyki do szyi i dekoltu

Wybór odpowiedniej pielęgnacji nie jest prosty. Idealny produkt powinien nawilżać, ujędrniać, odżywiać oraz zapobiegać procesom starzenia. Nie czekaj do magicznej 50-tki. Zapobiegnij nieodwracalnym procesom starzenia już dziś. Kosmetyki do szyi i dekoltu zazwyczaj zawierają witaminy AC i E, koenzym Q10, kwasy owocowe AHA, flawonoidy, antyoksydanty, wapń oraz proteiny. Poniżej znajdziesz przykładowe produkty.

 

Dr Irena Eris, Ujędrniający krem na szyję i dekolt - 79zł

Bandi, Krem na szyję i dekolt - 90zł

Lirene, Dermalne nawilżenie, Ultra wygładzający krem do twarzy i na szyję na noc - 23.99zł

Pat&Rub, Peeling do biustu i dekoltu - 75zł

Tołpa, Maska-kokon odżywczo-regenerująca na twarz, szyję i dekolt - 7.98zł

 

Odpowiednia pielęgnacja szyi i dekoltu pozwoli utrzymać je w świetnej kondycji. Dzięki temu na dłużej zachowasz młodość i piękny wygląd.

Komentarze