Artykuł

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu? Makijaż

#jak dobrać odpowiedni kolor podkładu#jak dobrać podkład w drogerii#kolory pigmentów w podkładacg#odcienie cery#sposoby na dobór podkładu

Masz problem z doborem odpowiedniego koloru podkładu? Koniecznie poznaj triki makijażystów. Dzięki nim nie tylko dowiesz się jaki ton ma twoja cera, ale też jak dobrać podkład w drogerii bez pomocy specjalisty.

Sprawdzasz kolor podkładu na dłoni, kupujesz, a w domu okazuje się zbyt ciemny. Pewnie dobrze znasz tę historię. Do tego myślisz, że bez pomocy wizażystki nie uda ci się wybrać idealnego odcienia. W rzeczywistości wystarczy poznać kilka reguł, by bez problemu kupić podkład o kolorze dostosowanym do barwy skóry.

Ciepły czy zimny odcień cery?

Jeżeli nie jesteś profesjonalistką, trudno będzie ci określić, jakie tony przeważają na twojej cerze. Czy jest bardziej żółta, różowa, a może łososiowa? Do tego światło w jakim przyglądasz się cerze, za każdym razem może sprawić, że jej odcień wyda się inny. Na początek określ, czy jest zimna bądź ciepła. By odpowiedzieć sobie na to pytanie, przygotuj dwie kartki: różową (odpowiada tonom zimnym) i żółtą (reprezentuje tony ciepłe). Potem przyłóż je do twarzy i przejrzyj się w lustrze. Ta kartka, przy której cera będzie wyglądała bardziej naturalnie, wskaże odcień cery.

Chcesz dobrać kolor podkładu odpowiedni do tonu skóry? Pamiętaj, że:

  • cera naczynkowa nie powinna używać kolorów o różowym tonie. Naczynka lepiej zakryją podkłady z żółtymi bądź zielonymi pigmentami. Nie licz też na to, że podkład całkowicie pokryje naczynka. Od tego są korektory i kamuflaże.
  • cera chłodna również ma więcej tonów różowych, a także delikatnie niebieskich. Do niej dobieraj odcienie z różowymi pigmentami.
  • cera ciepła ma bardziej żółtawy odcień. Taki właśnie kolor podkładu będzie lepiej wyglądał na Twojej twarzy.

To nie koniec. Musisz wiedzieć, że podkład na skórze ma inny odcień niż w słoiczku. Skup się na trikach, które pomogą Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu?

1. Nie dobieraj podkładu smarując nim nadgarstek bądź zewnętrzną część dłoni. Te partie skóry zawsze mają inny odcień niż cera. Idąc do drogerii po podkład, postaraj się, by linia żuchwy nie była pokryta makijażem. To właśnie na niej będziesz dobierała kolor podkładu. Weź ze sobą także kieszonkowe lusterko.

2. Wybierz kilka podkładów, które wydają się zbliżone do koloru Twojej cery. Nałóż je odrobinę na linię żuchwy. Odczekaj chwilę, aż podkład się utleni. To ważne ponieważ kolor kosmetyku po zetknięciu ze skórą i w kontakcie z powietrzem może zmienić barwę.

3. Wyjdź ze sklepu na światło dzienne. Ważne, by nie podejmować decyzji w drogerii, ponieważ sztuczne światło przekłamuje barwy. W lusterku obejrzyj podkłady nałożone na dolną partię twarzy. Ten z nich, który stopił się ze skórą, bądź jest do niej najbardziej zbliżony, powinien być odpowiedni. Zwróć także uwagę, czy odcień kosmetyku nie odcina się od koloru szyi. Powinien jednocześnie współgrać z szyją i twarzą.

W dalszym ciągu nie jesteś do końca pewna, który podkład wybrać? Zdecyduj się na ten odrobinę jaśniejszy. Po przypudrowaniu twarzy, fluid również zmieni barwę. Zawsze bezpieczniej jest wybrać nieco jaśniejszy kolor, niż zbyt ciemny. Ten drugi nie tylko postarzy, ale też sprawi, że będziesz wyglądać karykaturalnie.

Pamiętaj też, że latem kolor Twojej cery jest inny, niż zimą. Dlatego w trakcie tych dwóch pór roku, powinnaś używać podkładów o różnych tonach.

Komentarze  

vivienne

2015-03-01, 21:12: Przydatny artykuł, zgadzam się, że nie da się inaczej dobrać podkładu inaczej niż testując :)