Artykuł

Anna Mucha wygrała Mistrzostwa Polski Makijażu Video

#agata szulc#anna mucha#anna mucha wygrała mistrzostwa makijażu 2015#beata jarosz#beauty forum#kamila jurgielska#karolina zientek#makijaż#marta parciak#mistrzostwa makijażu 2015#tergi beauty forum#zmalowana

Za nami 18. Mistrozstwa Polski Makijażu. Konkurs, który odbył się podczas Targów Beauty Forum 2015, wygrała Anna Mucha.

Mistrzostwa Makijażu to już tradycja Targów Beauty Forum. Najważniejsze wydarzenie tego dwudniowego święta fanów urody i kosmetyki, zawsze budzi duże zainteresowanie i wywołuje wiele emocji. Do finału przeszły: Kamila Jurgielska, Agata Szulc, Anna Mucha, Beata Jarosz i Marta Parciak. Tematem pracy konkursowej były Złote Lata Dwudzieste. Niektóre z finalistek przygotowywały się do konkursu ponad trzy tygodnie. W tym czasie, poza pracą nad makijażem, musiały także stworzyć stylizację oraz uczesanie modelki. W trakcie konkursu uczestniczki miały 60 minut na wykonanie pracy.

Kryteria jury

Jury w składzie Ewa Winiarska, Jolanta Wagner, Adriana Korcz i Karolina Zientek, brało pod uwagę m.in. technikę, czystość makijażu oraz trafne zrozumienie kanonu piękna i mody obowiązującej w latach dwudziestych ubiegłego wieku. – Brwi w poziomie, lukiem opadające ku dołowi. Oczy zaciemnione, z białą kreską na dolnej powiece, ponieważ w tamtych czasach nie było koloru w filmie. Kącik zewnętrzny oka ma wędrować ku dołowi, by stworzyć smutne spojrzenie. Do tego niesamowicie charakterystyczne usta, które jako pierwszy pokazał Max Factor. To dwukrotne odbicie kciuka na górnej wardze i raz na dole. Taki wizerunek ust nazwano „użądlona przez osę” – tłumaczyła Jolanta Wagner - jurorka, dyrektor artystyczny Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej.

 

Anna Mucha Mistrzynią Polski Makijażu

Wynik jury był jednogłośny. Decyzję podjęto bardzo szybko i bez żadnych wątpliwości. Najlepsza okazała się praca, którą zaprezentowała wizażystka Anna Mucha. Zwyciężczyni, poza tytułem Mistrzyni Polski Makijażu, otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Zakwalifikowała się także do reprezentacji Polski w Międzynarodowych Mistrzostwach Makijażu w Monachium. Drugie miejsce zajęła Marta Parciak. Przyznano jej nagrodę w wysokości 800 zł. Marta dodatkowo otrzymała nagrodę publiczności. Trzecie miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł przyznano Kamili Jurgielskiej.

3 miejsce Kamila Jurgielska

2 miejsce Marta Parciak

1 miejsce Anna Mucha

Przed tegoroczna laureatką wiele pracy i wyzwań. Za Annę trzymamy kciuki i liczymy, że będzie godnie reprezentować Polskę w Międzynarodowych Mistrzostwach oraz wróci do nas z kolejnym tytułem.

Komentarze