Artykuł

11 zasad opalania Pielęgnacja

#bezpieczne opalanie#jak mieć piękną opaleniznę#jak się opalać#jak uniknąć oparzeń słonecznych#kremy z filtrem#opalanie bez oparzeń#zasady przebywania na słońcu

Latem każda z nas marzy o pięknej opaleniźnie, która będzie przypominała beztroskie wakacje. Aby mieć piękne wspomnienia, musisz pamiętać o podstawowych zasadach opalania. Przeczytaj nasze porady!

 1. Używaj kosmetyków z filtrem. Dzięki temu ochronisz skórę przed oparzeniami. Wiele z nich zawiera substancje, dzięki którym szybciej uzyskasz piękny odcień opalenizny oraz nawilżysz ciało. Wybieraj te wodoodporne i pamiętaj o nakładaniu preparatów co dwie godziny także w cieniu!
 2. Nie opalaj się między godziną 10 a 13. To właśnie wtedy promieniowanie jest najsilniejsze.
 3. Pamiętaj o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.
 4. Przed wyjściem na plażę nie używaj perfum, dezodorantów ani kosmetyków kolorowych. Zawarty w nich alkohol może wywołać podrażnienia skóry oraz przebarwienia.
 5. Krem z filtrem nałóż na ciało 30 minut przed wyjściem z domu. Dopiero po upływie tego czasu na skórze tworzy się ochronny film.
 6. Dobierz krem z filtrem do swojego fototypu skóry. Ty i twoja przyjaciółka możecie mieć inne potrzeby, miej więc przy sobie odpowiedni dla ciebie kosmetyk.
 7. Pamiętaj o włosach, które również narażone są na działanie szkodliwego promieniowania. Spryskaj je produktem z filtrem. Dzięki temu ochronisz ich kolor oraz strukturę, ponieważ przez otwarte łuski włosów zanieczyszczenia dostaną się o wiele szybciej.
 8. Korzystaj rozsądnie ze słońca. Co to oznacza? Piękna opalenizna nie powstanie w jeden dzień. W ten sposób jedynie nabawisz się poparzeń. Pierwsza kąpiel słoneczna nie powinna trwać dłużej niż 30 minut.
 9. Na kilka dni przed opalaniem odstaw kremy z kwasami oraz witaminami A i C, ponieważ w połączeniu z silnym promieniowaniem mogą wywołać alergie i podrażnienia skóry.
 10. Kobiety zażywające antybiotyki, leki antykoncepcyjne lub antydepresyjne nie powinny się opalać. Medykamenty mogą prowadzić do powstania alergii oraz trwałych plam na skórze.
 11. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu skóry nie tylko na zewnątrz. Nawilżaj ją także od wewnątrz pijąc duże ilości wody. Ta ukoi pragnienie oraz zadba o prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

 

To podstawowe zasady, o których powinnaś pamiętać przed rozpoczęciem kąpieli słonecznych. Nie istnieje pojęcie bezpiecznego opalania, jednak te porady przybliżą cię do uzyskania pięknego koloru skóry i braku oparzeń słonecznych.

Komentarze